تایپ زبان های راست چین در نرم افزارهای گرافیکی

آیدی ویدیو در یوتیوب
آیدی ویدیو در یوتیوب
آذر ۴, ۱۳۹۶
کرک کردن بازی و برنامه
فعال سازی نرم افزار و بازی های دانلودی
آذر ۱۱, ۱۳۹۶

حتما تابحال شما نیز با این مشکل روبرو شده اید که برای تایپ زبان فارسی و یا زبان های راست چین در بعضی نرم افزارهای گرافیکی با سختی روبرو هستید، این موضوع دارای راه حل های متفاوتی است که یکی از آنها را بطور کامل در این مطلب که توسط مجله آموزشی هایپر کالج پدید آمده است بررسی خواهیم کرد.
از راه حل های گوناگون این موضوع می توان استفاده از کیبوردها و برنامه های حرفه ای تر تایپ، تبدیل متن به عکس و دیگر روش ها نام برد. در این مطلب قصد تایپ فارسی در نرم افزارهای گرافیکی را با استفاده از برنامه معروف Word که از زیر مجموعه سری Office می باشد استفاده کنیم، اما اشتباه نکنید، تنها با تایپ در نرم افزار ورد و کپی کردن آن مشکل ما برطرف نخواهد شد و برای این موضوع به پیاده سازی تکنیکی احتیاج خواهیم داشت که نرم افزار Word توان انجام آن را دارد. بطور معمول افرادی که از برنامه یا نرم افزارهای گرافیکی استفاده می کنند برنامه Word را در سیستم کامپیوتری خود دارند، اما اگر در حال حاضر دارای این برنامه نیستید و به دنبال راه حل آسان برای موضوع ذکر شده هستید مجله آموزشی هایپر کالج به شما پیشنهاد می کند نرم افزار Word را خریداری و یا دانلود و نصب کنید. شایان ذکر است که آموزش های این مطلب با نسخه ۲۰۱۶ از سری نرم افزارهای آفیس پیش خواهد رفت، اما می توانید در دیگر نسخه های این نرم افزار نیز از این آموزش استفاده کنید، زیرا مراحل قابل طی کردن ثابت می باشد، تنها ممکن است جای گزینه های مورد نظر با جابجایی روبرو باشد و یا تغییراتی در ظاهر پنجره ها به وجود آمده باشد. ما برای تست این مطلب نرم افزار Banner Maker را انتخاب کرده ایم که یک نرم افزار طراحی بنر های حرفه ای می باشد که به زودی آموزش کامل آن را منتشر خواهیم کرد. اگر این برنامه را روی سیستم کامپیوتری خود نصب داشته باشید و تابحال برای ساخت و طراحی در آن از زبان فارسی استفاده کرده باشید حتما با این موضوع مواجه بوده اید که حروف در کلمات بطور جدا از هم قرار می گیرند. در دیگر نرم افزارهای گرافیکی که مشکلی این چنینی وجود دارد در اغلب اوقات مشکل ما شبیه به این مورد و یا مواردی از این دست می باشد که با استفاده از تکنیک ارایه شده به راحتی قابل حل می باشد.
پس از نصب و فعال سازی نرم افزار Word به سربرگ Insert و بعد از آن به زیربرگ Symbols مراجعه کنید و با کلیک بر روی آن در مرحله بعدی به More Symbols مراجعه کنید تا پنجره ای مانند شکل زیر برای شما نمایان شود:

اگر تنظیمات پنجره Symbols شما با تصویر بالا هماهنگ باشد و به آخر این لیست مراجعه کنید با حروف فارسی مواجه خواهید شد. حال برای تایپ فارسی در نرم افزارهای گرافیکی می توانید با استفاده از این حروف که در پنجره مقابل شما قرار دارد جملات خود را بسازید و با کپی کردن آنها به راحتی به نرم افزار گرافیکی خود منتقل کنید. اما نکته قابل توجه در تایپ با استفاده از این کاراکترها در ترتیب بندی آنها نهفته است، شما برای تایپ کلمه مورد نظر خود باید حروف آن را از آخر به اول تایپ کنید و همینطور برای حروف میانی کلمات از حروف چسبان استفاده کنید، برای انجام این امر ابتدا کاراکتر مورد نظر خود را در حالت انتخاب قرار دهید و سپس بر روی دکمه Insert که در شکل با کادر آبی رنگ مشخص شده است کلیک کنید، همینطور می توانید با دوبار کلیک بر روی کاراکتر انتخابی خود آن را به صفحه اصلی فراخوانی کنید.
برای درک بهتر این موضوع به مثال ارایه شده در زیر توجه کنید:

مجله آموزشی هایپر کالج ← ﺞﻟﺎﻛ ﺮﭙﯾﺎﻫ ﻰﺷﺯﻮﻣﺁ ﻪﻟﺟﻣ

طبق تعاریف ارایه شده و همینطور مثال عنوان شده در بالا اگر جمله در ظاهر بهم ریخته را از سمت چپ به راست بخوانید متوجه خواهید شد که در اصل همان جمله مجله آموزشی هایپر کالج می باشد که در سمت راست نوشته شده است، پس همانطور که قبل تر ذکر شد برای تایپ یک جمله در نرم افزارهای گرافیکی می توانید با تایپ برعکس آنها مانند نمونه ارایه شده در بالا و انتقال آنها به برنامه مورد نظر جمله کامل و صحیحی در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *