آیدی ویدیو در یوتیوب
آیدی ویدیو در یوتیوب
آذر ۴, ۱۳۹۶
صفحه به زودی وردپرس

اگر به دنیای وب و طراحی وب سایت علاقمند باشید حتما با سیستم های مدیریت محتوا و وردپرس آشنا هستید، این سیستم مدیریت محتوا دارای قابلیت های گوناگونی از جمله افزونه های کاربردی است که امروز به سراغ آموزش یکی از موارد پر کاربرد آن خواهیم رفت.

یکی از جنبه های مختلف و همینطور زیبای صنعت وب، گرافیک و طراحی صفحات مختلف یک وبسایت می باشد که سیستم مدیریت محتوای وردپرس با دارا بودن پوسته های از پیش آماده کار را برای افرادی که از این نرم افزار تحت وب استفاده می کنند تا حد زیادی آسان کرده است، اما شما بسته به نیازهای خود قبل از انتشار و راه اندازی یک وبسایت در مواردی باید قسمت های مختلفی از وبسایت خود را ویرایش کنید تا علاوه بر زیبایی پاسخگوی نیازهای شما نیز باشد که این امر پروسه ای زمان بر و در مواردی طولانی است. در این زمان که شما مشغول کامل سازی وبسایت خود هستید می توانید علاوه بر جلوگیری از دیده شدن تغییرات مداوم وبسایت خود از دید کاربران، توضیحات مختصری در رابطه با سرویس های ارایه شده خود در صفحه نخستین تارنمای در حال طراحی درج کنید که این امر علاوه بر زیبایی ظاهری و تکنیکی، امری رایج در صنعت وب و سیو (SEO) وب سایت است که به آن در اصطلاح صفحه Coming Soon و یا صفحه به زودی گفته می شود. برای این امر در وردپرس افزونه های زیادی طراحی شده است که در این مطلب پیکربندی افزونه EZP Coming Soon Page را آموزش خواهیم داد.

ابتدا افزونه EZP Coming Soon Page را از مخزن وردپرس دانلود و در پوشه پلاگین ها در وبسایت خود آپلود کنید و یا در قسمت افزونه های سایت خود با تایپ نام افزونه آن را بطور مستقیم دریافت کنید و پس از آن با فعال سازی افزونه آن را برای اعمال دیگر تنظیمات آماده کنید. همچنین اگر با نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس آشنایی ندارید می توانید مطلب آموزش نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس را مطالعه بفرمایید.

شایان ذکر است که این آموزش ها با نسخه رایگان این افزونه پیش خواهد رفت، اما قسمت های غیر رایگان آن نیز توضیح داده خواهند شد.

پس از دانلود و نصب افزونه و کلیک بر روی آن با گزینه های متفاوتی روبرو خواهیم شد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

Template: تنظیمات مربوط به ظاهر صفحه
Settings: تنظیمات کلی افزونه
Subscribers: لیست اعضای عضو شده در سیستم ایمیلی
Go Pro: ارتقا به نسخه کامل

Template:

این بخش از سه برگه متفاوت تشکیل شده است که در زیر نام برده شده اند:

Preview | Text | Style

شرح کامل هر یک از بخش های نام برده شده به قرار زیر است:

 • Background:۱. Type: در این قسمت باید نوع صفحه خود را انتخاب کنید که در سه شکل متفاوت ارایه شده است:
  Color | Image | Video
  – Color: پس زمینه رنگی: پس از انتخاب این بخش پالت انتخاب رنگ ظاهر خواهد شد که می توانید رنگی را به عنوان پس زمینه خود به دلخواه انتخاب کنید.
  ۲. Image: پس زمینه عکس: پس از انتخاب این قسمت که در عکس بالا نیز قابل مشاهده است باید از بین عکس های پیش فرض تصویری را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید و یا لینک عکس مورد نظر خود را بطور کامل در قسمت پس زمینه دلخواه که در عکس قابل رویت است وارد کنید.
  ۳. اگر این قسمت را به حالت انتخاب درآورید پس زمینه های با سایز کوچک بصورت کاشی کاری شده به یکدیگر چسبیده و تکرار خواهند شد.
  – Video: پس زمینه ویدیویی
  در پس زمینه ویدیویی در قسمت Youtube ID باید ID ویدیوی خود را در سایت یوتیوب وارد کنید که می توانید برای یافتن آیدی خود به مطلب آموزش یافتن آیدی ویدیو در یوتیوب مراجعه کنید، اما توجه داشته باشید برای استفاده از این قسمت از افزونه EZP Coming Soon Page در وردپرس مجبور به خرید نسخه کامل آن هستید.
 • Content box:
  تنظیمات این قسمت مربوط به باکس محتوا می باشد که اطلاعات مربوط به وبسایت و سرویس های در حال طراحی خود را در آن درج می کنید. پیکربندی این قسمت از افزونه EZP Coming Soon Page در وردپرس به قرار زیر است:
  ۱. Opacity: در این قسمت میزان وضوح کادری که اطلاعات خود را در آن درج می کنید قابل تغییر است، بدیهی است که هر چه این میزان کمتر باشد کادر شما حالت شیشه ای بیشتری به خود خواهد گرفت.
  ۲. Color: این قسمت نیز همانطور که از نام آن مشخص می باشد رنگ کادر مورد نظر را مشخص می کند.
  ۳. Image: در این قسمت می توانید با انتخاب و یا آپلود لوگوی برند خود ظاهری زیباتر را برای صفحه به زودی خود به ارمغان بیاورید.
  ۴. Width: عرض لوگوی خود را تنظیم کنید.
  ۵. Height: تنظیم ارتفاع لوگو
  — نکته: در تنظیم عرض و ارتفاع لوگوی خود می توانید از علامت % و یا از دوحرف px که مخفف شده واژه پیکسل است استفاده کنید.
  Text: متن: در این مرحله همانگونه که از نام آن پیداست می توانید تنظیمات مربوط به متن خود را تنظیم کنید و همینطور قسمت های اضافی به ترتیب تنظیم کننده فونت متن، سایز متن و پالت موجود در کنار هر قسمت رنگ متن مورد نظر را تعیین می کند، در زیر قسمت های تحت کنترل هر موضوع مشخص شده اند:
  ۶. Headline: سرتیتر اصلی
  ۷. Description: توضیحات متن
  ۸. Disclaimer: توضیحات اضافی و تکمیلی
  ۹. Footer: پاورقی صفحه
  Email Button: دکمه ایمیل: یکی از نکات جالبی که می توان در این افزونه وردپرسی به آن اشاره کرد قابلیت جمع آوری ایمیل علاقمندان به وبسایت شماست تا زمانی که سرویس های خود را راه اندازی کردید از طریق ایمیل به آنها اطلاع دهید، در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به این دکمه را تغییر دهید، در نظر داشته باشید که دیگر تنظیمات از جمله متن های اصلی در ادامه توضیح داده خواهند شد.
  ۱۰. Color: در این قسمت می توانید رنگ پس زمینه دکمه خود را تغییر دهید.
  ۱۱. Width: تنظیم عرض دکمه
  ۱۲. Height: تعیین ارتفاع دکمه
  ۱۳. ۱۴. در این دو قسمت که برای اعمال تغییرات باید از گزینه آخری استفاده کنید می توانید رنگ، فونت و اندازه قلم متنی که در دکمه دریافت ایمیل که در ادامه به آن اشاره خواهد شد را تنظیم کنید.
 • Advanced:
  در این قسمت اگر با کدهای CSS آشنایی داشته باشید می توانید تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید، در غیر اینصورت تنظیمات آن را تغییر ندهید.
  در آخر برای اعمال تغییرات جدید بر روی Save Changes و یا Save & Preview کلیک کنید. فرق این دو گزینه در آن است که با کلیک بر روی گزینه دوم به صفحه نمایش راهنمایی شده و می توانید تغییرات جدید خود را بررسی کنید.

در ادامه با گزینه های برگه Text از قسمت Template آشنا خواهیم شد:

 • Window Title: در این گزینه که تنها بخش قابل تنظیم این قسمت است می توانید توضیحات صفحه به زودی خود را ویرایش کنید. تغییرات این گزینه در تب مرورگر قابل مشاهده است. توجه داشته باشید برای بررسی این مورد یا باید از قسمت مدیریت وردپرس خارج شوید و به صفحه اول سایت خود مراجعه کنید و یا این تغییرات را با مرورگر دیگری بررسی کنید.
 • Content:
  در این قسمت که بخش های مختلف آن در عکس بالا شماره گذاری شده اند می توانید تنظیمات متون اصلی صفحه به زودی خود را تعیین کنید. توضیحات هر قسمت به ترتیب در ادامه توضیح داده شده اند:
  ۱. Headline: در این قسمت تیتر اصلی خود را تعیین کنید که بطور معمول این قسمت به دلیل بزرگی فونت آن همنام با برند و یا نام وبسایت مورد نظر انتخاب می شود.
  ۲. Description: توضیحات مختصری را در رابطه با سرویس های خود در این قسمت درج کنید.
  ۳. Disclaimer: جایگاهی دیگر برای درج متن، اما توجه داشته باشید اندازه متن در این قسمت کوچکتر از قسمت قبلی می باشد. اگر قصد جمع آوری نام و یا ایمیل علاقمندان به سرویس های خود را در صفحه به زودی وبسایت مورد نظر دارید می توانید در این قسمت از جمله هایی مانند “برای اطلاع از راه اندازی سایت نام و ایمیل خود را در کادر بالا وارد کنید” استفاده کنید.
  ۴. Footer: متن مربوط به قسمت پایین و یا به اصطلاح پاورقی. می توانید از جملات کپی رایت و یا هر آنچه مد نظر خود دارید استفاده کنید.
  Email Text: اگر تمایل به جمع آوری ایمیل و نام علاقمندان به سایت خود را دارید می توانید تنظیمات آن را در این قسمت تعیین کنید.
  ۵. Email Placeholder: متنی که در داخل کادر ایمیل درج می شود، که باید ایمیل و یا ایمیل شما و یا عباراتی این چنینی باشد.
  ۶. Name Placeholder: مانند گزینه قبلی با این تفاوت که کاربران باید نام خود را در این قسمت درج کنند.
  ۷. Button: کلمه ای که در درون کادر عضویت قرار می گیرد.
  ۸. این نکته یادآور آن است که تنها با فعال سازی گزینه جمع آوری ایمیل در تنظیمات اصلی افزونه EZP Coming Soon Page بخش های این قسمت تاثیر گذار خواهند بود.
  نکته: شما می توانید تمام تغییرات اعمال شده را پس از ذخیره سازی در برگه Preview مشاهده کنید و در صورت بروز اشتباهات گوناگون مجدد تنظیمات آن قسمت را ویرایش کنید و یا برای مشاهده آنچه که کاربران سایت شما در خارج از بخش مدیریت وردپرس مشاهده می کنند باید از قسمت مدیریت وردپرس خارج شوید.
 • Thank you Text: در این بخش می توانید متنی که پس از عضویت کاربر به نمایش در می آید را تغییر دهید که بطور معمول حاوی جملات تشکری می باشد.
  ۱. Headline: مانند دیگر قسمت ها تیتر متن خود را انتخاب کنید.
  ۲. Text: جمله و یا جمله هایی که در نظر دارید پس از تیتر به نمایش گذاشته شوند.
  ۳. به مانند قسمت قبلی یادآور می شود که برای بروز تغییرات این قسمت در افزونه EZP Coming Soon Page باید بخش مربوطه در تنظیمات اصلی افزونه فعال باشد. در غیر اینصورت شاهد بروز تغییرات نخواهید بود.
  نکته: چگونگی فعال و غیرفعال سازی جمع آوری ایمیل در افزونه EZP Coming Soon Page در بخش تنظیمات افزونه در ادامه توضیح داده خواهد شد.
 • Countdown Text: در این قسمت که حاوی یک گزینه بیشتر نیست می توایند برای صفحه به زودی خود یک شمارنده زمانی تعیین کنید که می تواند به زیبایی صفحه به زودی شما در وردپرس بیفزاید. برای ثبت این موضوع در تنها کادر موجود در این قسمت تاریخ افتتاح وبسایت خود را درج کنید تا شمارنده ای در صفحه به زودی شما ظاهر شود.
  نکته: همانطور که در خط آخر این بخش درج شده است می توانید با پرداخت و خرید نسخه کامل افزونه  EZP Coming Soon Page پس از اتمام شمارنده درج شده در قسمت قبلی به طور خودکار صفحه به زودی وبسایت خود را غیر فعال کنید.
 • Save & Preview | Save Changes: در آخر می توانید برای ذخیره تنظیمات اعمال شده خود در افزونه  EZP Coming Soon Page از گزینه Save Changes استفاده کنید و یا برای ذخیره تنظیمات و همچنین مشاهده آنها از گزینه Save & Preview استفاده کنید.

Settings:

قسمت بعدی مربوط به تنظیمات کلی افزونه EZP Coming Soon Page می باشد که در ادامه توضیح داده شده است:

 • Basic: در این بخش همانطور که از نام آن پیداست پایه ای ترین تنظیمات افزونه صفحه به زودی وردپرس قابل ویرایش است.

  ۱. Status: می توانید افزونه خود را از حالت خاموش به روشن و برعکس تغییر وضعیت بدهید. توجه داشته باشید اگر وب سایت شما به زبان فارسی و افزونه به زبان انگلیسی می باشد جای گزینه های انتخابی تغییر کرده است، به این معنی که اگر تمایل به فعال سازی افزونه خود دارید باید گزینه خاموش را انتخاب کنید و برعکس. این روال در تمامی افزونه های چپ چین که در وردپرس هایی با زبان راست چین نصب می شوند وجود دارد، پس در انتخاب خود دقت کافی را داشته باشید.
  ۲. Collect Email: اگر تمایل به جمع آوری ایمیل علاقمندان دارید با فعال سازی این گزینه می توانید از این امکان استفاده کنید.
  ۳. Collect Name: مانند گزینه قبلی اگر در کنار ایمیل های جمع آوری شده نیازمند به تهیه لیستی از نام مخاطبین خود نیز هستید با فعال سازی این گزینه می توانید به این هدف دست یابید.
  نکته: اگر به خاطر داشته باشید قبل تر در بخش Template آموختیم که چگونه متن درون هر یک از کادرهای ایمیل و نام را تغییر دهیم، در صورت فراموشی این موضوع به بخش Template  و پس از آن به برگه Text و زیرمجموعه Content مراجعه کنید.
  ۴. Facebook URL: در ابتدای راه اندازی وبسایت خود و طراحی صفحه به زودی آن اگر در شبکه اجتماعی فیسبوک در رابطه با وبسایت خود فعالیت می کنید می توانید آدرس خود را برای فعال سازی آیکن فیسبوک در این قسمت وارد کنید.
  ۵. Google Plus URL: مانند گزینه قبلی آدرس گوگل پلاس خود را وارد کنید.
  ۶. Twitter URL: مثل دو گزینه قبلی آدرس صفحه خود را در توییتر وارد کنید.
  ۷. این گزینه یادآور آن است که می توانید با پرداخت و خرید نسخه کامل افزونه EZP Coming Soon Page در وردپرس از تعداد بیشتری آیکن شبکه های اجتماعی بهره مند باشید.
 • Advanced: در این قسمت می توانید از تنظیمات پیشرفته تری استفاده کنید که در ادامه شرح آنها توضیح داده شده است، نکته قابل توجه آن است که در صورت استفاده نکردن از این بخش مشکلی در روال کاری پیش نخواهد آمد، اما در صورت تمایل برای استفاده از این بخش می توانید از آموزش های زیر استفاده کنید.
  ۱. Return Code: از بین هر یک از کدهای ۲۰۰ و ۵۰۳ باید یک کد را به عنوان پاسخ برگشتی برای سرور انتخاب کنید. فرق میان این دو در آن نهفته است که کد ۲۰۰ به این معنا می باشد که سرور با موفقیت درخواست را پردازش و پاسخ لازم را فراهم کرده است و کد ۵۰۳ به معنای در دسترس نبودن سرویس بطور موقت می باشد. شما اگر از این افزونه برای صفحه به زودی در وردپرس استفاده می کنید کد ۲۰۰ را به عنوان پاسخ برگشتی انتخاب کنید و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که همانطور که قبل تر نیز ذکر شد جای گزینه ها در افزونه های با زبان چپ چین در وردپرس های با زبان راست چین تغییر می کند، پس برای انتخاب کد ۲۰۰ همانطور که در عکس نیز قابل رویت است باید دایره سمت چپ آن را به حالت انتخاب درآورید.
  ۲. Author URL: قسمتی که می توانید لینک نویسنده وب سایت را وارد کنید، این لینک می تواند مربوط به هر یک از شبکه های اجتماعی یا هر سایت دیگری باشد.
  ۳. Meta Description: توضیحات متای وب سایت که شرحی در مورد سرویس های خود را می توانید در آن درج کنید که این موضوع در مبحث سیو (SEO) قابل استفاده می باشد.
  ۴. Meta Keywords: مانند گزینه قبلی با این تفاوت که در این کادر باید کلمات کلیدی مربوط به سایت خود را وارد کنید و با کامای انگلیسی ( , ) آنها را از یکدیگر جدا کنید. این کلمات کلیدی نیز در مبحث سیو قابل استفاده هستند.
  ۵. Analytics Code: کدی که بخش آنالیزور بازدیدهای سایت گوگل در اختیار شما قرار می دهد را می توانید در این بخش وارد کنید تا از میزان و دیگر جزییات بازدید کننده های خود باخبر باشید. همچنین اگر با دریافت کد آنالیز از سایت گوگل آشنایی ندارید می توانید از مطلب آموزش دریافت کد آنالیز وب سایت گوگل استفاده کنید.
  ۶. Unfiltered URLs: اگر تمایل دارید که این افزونه بر صفحه و یا صفحه هایی از وب سایت شما تاثیر گذار نباشد می توانید آدرس آنها را در این قسمت وارد کنید، توجه داشته باشید که اگر آدرس وارد شده در این قسمت توسط بازدید کننده سایت شما نمایش داده شود دیگر با صفحه به زودی مواجه نخواهد بود و قادر به دیدن محتوای اصلی فقط در آن صفحه خواهد بود. برای استفاده از این امکان آدرس هر صفحه را بدون ذکر نام وب سایت در یک خط وارد کنید، مانند لینکی که در زیر آن خط کشیده شده است:
  https://www.HyperCollege.com/Test-link       ⇒      /Test-link

  ۷. این نکته یادآور آن است که با پرداخت هزینه و خزید نسخه کامل افزونه EZP Coming Soon Page مانند امکانات گزینه ششم می توانید از دیگر انواع فیلترینگ استفاده کنید.

Subscribers:

این بخش از افزونه EZP Coming Soon Page مربوط به عضو شوندگان و علاقمندان به سرویس های شما می باشد که همانطوری که در مطالب قبلی توضیح داده شد می توانید ایمیل و همچنین نام این علاقمندان را برای اطلاع رسانی های بعدی جمع آوری کنید. با کلیک بر روی این قسمت می توانید برگه های سازنده آن را مشاهده کنید که شامل Subscribers و Create Newsletter می باشد که شرح هر کدام را می توانید در ادامه مطالعه بفرمایید:

 • Subscribers: لیست کاملی از علاقمندان و نام آنان را می توانید مشاهده کنید. از دیگر جزییاتی که قابل بررسی می باشد تاریخ عضویت آنها و امکان حذف هر کدام از لیست مورد نظر می باشد. همچنین در این بخش خاطر نشان شده است که می توانید با خرید کامل افزونه EZP Coming Soon Page در زمان عضویت فردی جدید بطور خودکار ایمیلی حاوی اطلاعات فرد عضو شده دریافت کنید.
 • Create Newsletter: با امکانات این بخش که برای استفاده از آن باید به سرویس هایی خارج از وبسایت خود متکی باشید می توانید ایمیل هایی حاوی اخبار و مطالب دلخواه را به ایمیل علاقمندان خود ارسال کنید. برای این امر در قدم اول باید از لیست ایمیل های خود با پسوند CSV یک خروجی تهیه کنید و پس از آن با آپلود این فایل و انتقال این لیست به هر یک از ارایه دهندگان خدمات ایمیلی که خود افزونه EZP Coming Soon Page تعدادی از آنها را پیشنهاد داده است اقدام به ارسال ایمیل های انبوه کنید. همینطور در این صفحه به عنوان پیشنهاد ذکر شده است که می توانید با پرداخت و خرید نسخه کامل افزونه لیست ایمیل های خود را بطور خودکار با MailChimp که یک ارایه دهنده سرویس های ایمیلی است همگام سازی کنید.
 • Go Pro!: و در این قسمت که بخش آخر این افزونه نیز هست شرحی از قابلیت ها و امکانات نسخه رایگان و نسخه کامل این افزونه توضیح داده شده است که در جدول زیر می توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید:
امکانات نسخه رایگان نسخه کامل
جمع آوری ایمیل
شبکه های اجتماعی استاندارد
واکنشگرا
فونت های استاندارد
شمارنده تاریخ
ویدیو تمام صفحه
همگام سازی خودکار با MailChimp
فونت ها و افکت های گوگل
دسترسی به لینک توسط کلمات کلیدی
دسترسی توسط آی پی
غیر فعال سازی پس از اتمام شمارنده
ارسال ایمیل انبوه به کاربران
شبکه های اجتماعی حرفه ای

همانطور که قبل تر نیز ذکر شد علاوه بر تاثیر گذاری این تکنیک در سیو می توانید جلوه ای جالب و حرفه ای به سایت خود بیفزایید. این افزونه بطور کامل در زمان نگارش این مطلب آموزش داده شده است، از شما علاقمندان خواهشمندیم در صورت مشاهده تغییرات عمده در افزونه EZP Coming Soon Page در قسمت نظرات اعلام بفرمایید تا آموزش های این مطلب به روز شود.

1 دیدگاه

 1. سعیدی گفت:

  ممنون خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *